Робота з CAN та ТАХО
Що таке CAN
CAN шина - бортовий комп’ютер та бортова мережа автомобіля (типу комп’ютерної мережі) до якої приєднуються “розумні” пристрої та обмінюються інформацією з бортовим комп’ютером та один з одним. У сучасних автомобілях в бортовій мережі можна отримати інформацію про оберти двигуна, пробіг (одометр), стан педалі газу та гальма, стан роботи коробки передач (круїз, ручний), вебасто та багато іншого.
Що таке ТАХО
Тахограф - пристрій контролю часу роботи та відпочинку водіїв. Кожен водій має індивідуальну чіп-карту яка вставляється в роз'єм тахографа (є два роз'єми для двох водіїв) і на яку, як на електронний носій, записується інформація про роботу та відпочинок водія. Час роботи та відпочинку регламентується правилами та передбачає що протягом доби водій може працювати не довше ніж ХХ годин, та зобов’язаний відпочивати не менше ніж YY годин. Алгоритм насправді суттєво складніший бо передбачає різні режими стоянок, виключення з правил що обмежують час їзди, якщо пізніше компенсувати такий випадок довшою стоянкою і т.д. Також тахограф має свою внутрішню пам’ять де зберігається інформація про картки водіїв які використовувались у цьому тахографі, сервісні роботи та інше. За правилами використання тахографів є зобов’язання щодо вичитування пам’яті тахографа (не рідше ніж раз на 90 днів) та пам’яті картки водія (не рідше ніж раз на 28 днів). Інформація про факт вичитування зберігається у пам’яті тахографа та на картці і перевіряється контролюючими органами уповноваженими контролювати роботу тахографів. Сучасні тахографи підтримують дистанційне безконтактне зчитування, тому служба уповноважена здійснювати контроль під'їхавши до авто під’єднується до нього спеціальним обладнанням і звіряє відповідність вимогам.
Під'єднавши пристрій GPS моніторингу до бортової мережі ми, теоретично, отримуємо можливість читати більшість даних із CAN шини, в тому числі дані з ТАХОГРАФА. Теоретично, бо не всі дані доступні для вільного читання.
Інформація транслюється у CAN шині як послідовність пакетів кожен з яких має свій внутрішній адрес та дані. Якщо ми знаємо за яким адресом які дані транслюються у конкретній CAN шині конкретного автомобіля, то ми можемо прочитати ці дані та вкласти у пакунок, що приходить за алгоритмом роботи GPS трекера.
Щодо даних типу “температура охолоджуючої рідини”, “оберти двигуна”, “режими роботи водія” та інші, то це такі ж дані як напруга мережі чи запалення, тобто вони потрапляють у стрічку даних під своєю абревіатурою і можуть приймати участь у різноманітних звітах.
Проте, є можливість використовуючи GPS трекер для виконання обов’язкових вичитувань даних, читання пам’яті тахографа та даних з картки водія (так звані ddd файли). Оскільки неавторизоване зчитування даних з тахографа заборонено, то для читання потрібно мати картку з інформацією про того хто вичитує ці дані. Такі картки мають сервісні центри обслуговування тахографів та може мати компанія власник транспортного засобу.
Отже, система ініціює зчитування пам’яті тахографа чи пам’яті картки водія. Отримавши цей запит, через пристрій GPS моніторингу, тахограф ініціює процедуру зчитування картки сервісу або підприємства. Для цього у налаштуваннях GPS пристрою прописується адреса розташування сервера карток з наявною карткою (перевізник замовляє і виробляє самостійно) та пристроєм читання карток - кард рідером (можна придбати у нас до 1000грн). Після того як інформація про картку потрапить на тахограф він формує відповідний ddd файл та надсилає його на сервер вивантаження ddd файлів, який теж прописаний у налаштуваннях пристрою GPS моніторингу.
Всі звіти які формуються у системі FreeTrack формуються на основі отриманої інформації. Проте, через те, що під час виключення запалення інформація з тахографа читається раз на 10-15 хв то звіт розрахований у системі FreeTrack може відрізнятися від інформації у ddd файлі.
|
Контакти FREETRACK |
---|---|
Якщо у Вас виникли додаткові запитання,
|
Адреса: м. Львів, вул. Б. Котика 7,
|